Zatočte s vlčím hladom a zároveň pri tom schudnite

Chceli by ste maškrtiť? Vychutnajte si nejakú tú maškrtu práve po obede, pretože v tomto čase sa prehrešok strávi optimálne a hladina cukru v krvi sa nebude tak rapídne zvyšovať ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. 

Píšte si poznámky do denníka

Určte si zopár dní a zapisujte si všetko čo ste jedli od rána do večera a ako sa pri tom vaše telo cítilo. Zapisujte si úplne všetko, každé vaše sústo. Vaša predstava o stravovaní bude lepšia, pretože jednoduchšie zistíte čo treba zmeniť k lepšiemu. 

Radšej ovoňajte ako by ste mali zjesť

Vanilka, pomaranč, škorica alebo kvetov a ich vôňa vysiela signály nasýtenia. Aby ste to využili prospešne, stačí keď vo svojom prostredí kde sa pohybujete, rozostavíte vonné sviečky alebo môžete zopár kvapiek éterického oleja pokvapkať na uterák a privoňajte. 

Skúste mrazené

Čokoládu, gumených medvedíkov, bobuľky hrozna vložte na chvíľu do mrazničky a až potom ich zjezdte, vaša chuť už nebude taká ako predtým, nebudete už mať chuť na ďalšie sústo. 

Prežúvanie zabraňuje tomu, aby ste niečo zjedli. Mäta a mätová chuť bráni aj tomu, aby ste zjedli niečo sladké. Tak preto radšej žuvajte žuvačky. Rovnaký efekt spraví aj umytie zubov. 

Biela kapusta nemá skoro žiadne kalórie, dokonca aj keď si ju dáte surovú. Prípadne si môžete pochutnať aj na kvasenej kapuste. 

Jedzte látky, ktoré sú horkasté

Hladinu tuku v krvi vedia veľmi dobre znížiť aj artičoky, listy rukoly, čakanky alebo púpavy. Aktivujú črevá a hladina tuku v krvi sa zníži. Črevá prebúdzajtte len veľmi jemne. Ak sa ráno nevie vaše trávenie naštartovať len tak ľahko, zamiešajte do jogurtu trocha mličneho cukru. A kde ho nájdete? V drogérii alebo v lekárni

Ráno si dajte zázvorový čaj. Ten je najlepšie vypiť ešte vtedy keď nie je váš žalúdok prebudený. Najkrájajte zázvor na plátky a zalejte horúcou vodou. Zrýchlenie trávenia máte tak jedoducho zabezpečený. 

Korenie, s ktorým netreba šetriť. Štipka chilli podporí spaľovanie tukov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *