10 tipov ako pomôcť vašim vlasom a vysušenej pokožke hlavy

1.Rajčiny

Máte škvrny od slnka? Vaša pokožka hlavy je drsná, vysušená? Stačí ak každý deň zjete porciu čerstvého rajčinového šalátu. Rajčiny sú obohatené o antioxidant lykopén a práve ten chráni pleť pred následkami UV žiarenia aj znečisteného prostredia.

2. Kokos

Práve toto tropické ovocie sa nebojte vyskúšať zvnútra aj zvonka. Regeneruje a hydratuje kožné tkanivá a navyše dokáže zabrániť aj tvorbe vrások. Aj na obed si môžete pripraviť kúsky rôznej zeleniny orestované na kokosovom oleji.

3. Zelený čaj

Opuch okolo očí, tmavé kruhy pod očami, tak to spôsobujú aj alergény. Proti nim je potrebné nasadiť antihistaminiká. Jedzte také potraviny, ktoré sú obohatené o kvercetín, a tým sú napríklad čučoriedky a pite zelený čaj bez cukru. 

4. Pór

Táto jemná cibuľka je obohatená na silice, ktoré posilnia nechty, chrupavky, šľachy, svaly a väzy a pokožke a vlasom. Zaraďte do svojho jedálnička makrelu aj lososa. Na vlasy vám to určite pomôže.

5. Masáž

Ide o jednu z najúčinnejších metód. Jemné trenie prstov po pokožke hlavy dokáže zázraky. Môžete naniesť aj olej. Masáž hlavy stimuluje produkciu mazu. Ak používate kefu, tak ideálna je tá z diviačich štetín, dokáže na kefu preniesť maz a výsledkom sú zdravé lesklé vlasy. 

6. Maska na ošetrenie vlasov

Je dôležité zvoliť správny typ masky na ošetrenie vlasov podľa typu vlasov. Zvoľte si takú, ktorej hlavnú časť tvoria prírodné zložky. 

7. Olej Tea Tree

Čajovníkový olej vylieči veľa, má samé prospešné účinky antibakteriálne a antiseptické, vďaka ktorým sa stáva populárnou prírodnou alternatívou k nešetrným chemikáliám. Tento olej sa nachádza v listoch austrálskej čajovníkovej rastliny. Pridáva sa do rôznych kondicionérov, šampónov a iných prípravkov na vlasy.

8.Zmena v stravovaní

Výživa ako zinok, omega 3 mastné kyseliny a vitamín A obsahujú cukor, čo pokožke hlavy vedia pomôcť najmä ak má pokožka lupiny. Cukor podporuje rast kvasiniek a nadmerná konzumácia cukrov to len zhorší.

9. Nezabudnite na hydratáciu

Hydratácia pokožky hlavy je dôležitá. Keď je telo dehydrované, aj pokožka hlavy je suchá. Odporúča sa vypiť 6 až 8 pohárov vody. Záleží to od aktivity a takisto aj od hmotnosti človeka.

10. Zmeňte šampón a vlasové produkty

Vedeli ste, že aj častým umývaním šampónmi sa môže vaša pokožka hlavy vysušiť? Najlepšie bude ak sa vyhnete častému a pravidelnému umývaniu. Ak vlasy umývate horúcou vodou alebo prípravkami s obsahom alkoholu, tiež ju môžete doviesť k tomu, že bude pokožka hlavy vysušená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *