10 vzácnych rád, aby ste na deti nezabudli

 

  1. Vždy si vyčleňte čas pre svoje dieťa, hrajte sa s ním aj keď len malú chvíľu. Veď nič nie je dôležitejšie ako dieťa. Všetko počká, ale dieťa vyrastie tak rýchlo a ten stratený čas už nenahradíte. 
  2. Dieťatko foťte a kamerujte často. Bude to pre neho pekná spomienka a takisto aj pre vás. Veď spomienky vyjadrené v podobe fotiek sú nenahraditeľné. 
  3. Čas treba šetriť, peniaze nie. Myslíte si, že deti treba obdarúvať kopou darčekov? Niekedy to nie je potrebné, stačí, aby ste s nimi trávitli viac času. Skáčte s nimi po kalužiach, postavte s nimi hrad z piesku, rozprávajte sa sním. Pre neho sú to maličkosti ktoré ich urobia šťastnejšími. 
  4. Spievajte si s vašim dieťaťom. Aj hudobné spomienky sú krásne. 
  5. Čas nie je samozrejmý. Vychutnajte si tak spoločné papučové večere, nočný čas, uspávanie, čítanie príbehov. Užijte si tie bežné chvíle a nedovoľte, aby tento špeciálny čas s ním prešlo pomedzi prsty.
  6. Nezabudnite na bozk na rozlúčku. Vždy pobozkajte tých, ktorým dávate ybohom. Nikdy neviete kedy daného človeka vidíte naposledy. Neviete, či to v danej chvíli nie je posledná šanca. 
  7. aj nudné veci môžu byť zábavnejšie keď sa budete smiať, hovoriť vtipy, vychutnávať si to. Aj obyčajná cesta autom, cesta do práce či do obchodu môže byť zábavnejšia. Život je príliš krátky na to, aby ste sa prestali smiať a aby ste si ho neužili.
  8. Píšte si denník, do ktorého si zaznamenávajte všetko čo robia vaše ratolesti. Kedy prišli na svet, kedy prvýkrát vyslovilo prvé slovo, kedy urobilo prvý krok či iné vtipné a úsmevné situácie. Tieto spomienky budú zaznamenané navždy a keď sa obzrú po pár rokoch späť, rady si tieto situácie pripomenú.
  9. Nezabudnite vaše dieťa pobozkať na dobrú noc. Raňajkujte spolu, do školy ich nepúšťajte samé, odvezte ich na univerzitu, buďte s nimi keď sa sobášia. 
  10. Nebozkávajte a nemilujte priveľmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *