5 tipov ako začať žiť zeleno

Kozmetika

Prírode a aj sebe pomôžete tým, že budete používať prírodnú kozmetiku. Je šetrnejšia k citlivej a jemnej pokožke. Prekvapivo sa jej ľudia vyhýbajú, pretože nálepka ecofriendly alebo bio je oveľa drahšie ako iná bežná kozmetika. Ale ani to však nemusí byť úplne pravdivé tvrdenie. Kozmetické rituály doplní aj chladnička alebo špajza. Namiesto hydratačných krémov vyskúšajte aj kokosový olej, ten je vhodný pre ľudí s menej problematickou pleťou. Slúži dokonale ako čistiace či odličovacie mlieko. Aj na vlasy je dobrý kokosový olej. Na vlasy skúste tuhý šampón, ktorý je vhodný aj na telo, takže to máte 2 v 1. Marocký íl, ražnú múku alebo vajce sú namiesto kondicionéru skúste ocot, nie však ten kuchynský, ale jablčný. O kvalitu vlasov sa nebojte, lebo tá sa po čase bude zaručene zlepšovať.

Recyklácia

Recyklovať by mali všetci, avšak nie každý to praktizuje. boli by ste v šoku koľko domácností to stále ignoruje. Prieskum ukazuje, že len 72 obyvateľstva triedi odpad. Ak si kúpite špeciálny odpadový kôš, v ktorom sú 4 priehradky na sklo, papier, bioodpad a plast.

Nábytok

Ecofriedly môže mať aj nábytok a iné vybavenie vo vašej domácnosti. Uprednostnite prírodné materiály. Základ by pri tom malo byť práve drevený materiál. Populárnym je nábytok z paliet na ovocie, ale nebojte sa aj nábytku z kartónu, ten je tiež moderný, avšak menej známy. Je vyrobený z viacvrstvovej vlnitej lepenky, má cca od 5 do 7 vrstiev. Je ľahký a pritom pevný a dokonca sa aj ľahko prenáša z miesta na miesto.

Ako podlahovú krytinu si vyberte linoleum, nie PVC.

Domácnosť, ktorá šetrí

Jedným z krokov je aj ochrana prírody a šetrnosť v domácnosti. Ak chcete myslieť vo veľkom, začnite od základov a tým je izolácia. Je gro všetkého, lebo sa najviac na produkcii sklenikových plynov uplatňuje spotreba energie na kúrenie. Priestor vymaľujte na bielo, pretože biele miestnosti sú tak opticky väčšie. Led svietidlá sú pekným a moderným doplnkom. Ak si ešte len vyberáte nové spotrebiče, vyberte si takú, aby spotrebovala čo najmemej energie.

Cestovanie

Vedeli ste, že sa dá šetriť príroda tým ako prichádzate do práce? Využivajte viac kolobežku alebo bicykel a tým aj urobíte niečo pre svoj zdravotný štýl. Mestská hromadná doprava vám niekedy vie ušetriť aj čas, teda ak sa nedostane do kolóny. V autobuse si môžete čítať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.