7 symptómov, ktoré by ste nemali ignorovať

  • Časté prechladnutia a infekcie

Ak ste chorí viac ako trikrát za rok, váš imunitný systém je oslabený a nie je v takom stave ako by mal mať zdravý človek. Imunitný systém sa oslabí ak je vo vašom živote viac stresu, prepracovanosti a málo spánku alebo ak sa nesprávne stravujete. Vírusy a baktérie sú tak citlivejšie a človek ľahšie ochorie. Je ťažké sa vyhýbať vírusom aj je človek chorí a o to ťažšie sa ubráni vírusom a baktériám v dobe keď je jeho zdravie oslabené. Vedci zistili, že ak má človek slabú imunitu, tak to môže dôjsť aj do veľmi veľmi zlého stavu ako je rakovina.

  • Nevoľnosti

Dôvodov môže byť hneď niekoľko: pruh, bakteriálna infekcia čreva alebo žalúdočný vred. Každá z týchto zdravotných problémov sa dajú vyliečiť alebo minimálne zmierniť, ak zmeníte životný štýl, nastavíte si správnu liečbu.

  • Ťažkosti čriev

Ak vás trápia bolesti čriev a máte podozrenie, že niečo nie je v poriadku, tak stačí informovať lekára a on vám pomôže. Aby ste sa nedostali do štádia, kedy je to bude rakovina hrubého čreva, tak tomu treba predísť. Čím skôr sa to odhalí, tým je väčšia šanca, že sa to vylieči. Pravidelné prehliadky u lekára netreba prehliadať. 

  • Bolesti

Ak vás bolí bok alebo slabiny, môžu to byť žlčové kamene. Bolesť môže byť v strednej alebo hornej časti brucha. Trápi vás prenikavá bolesť brucha, zo stredu smerom doprava, môže to signalizovať zápal slepého čreva. No ak vás trápia bolesti na oboch častiach, môže to byť aj prasknutá cysta.

  • Dýchavičnosť

Z času na čas sa vám stáva, že lapáte po dychu? Ak to nie je vyvolané vašou aktivitou, vtedy sa majte na pozore, lebo to môže byť vážnejší zdravotný problém. U dospelých to môže byť aj astma, ale aj blížiaci sa anafylaktický šok pri uštipnutí hmyzom akým je včela, osa či nejaký iný nepríjemný hmyz. 

  • Nespavosť

Aj málo spánku alebo nekvalitný spánok vie ovplyvniť imunitný systém a to môže vyvolať aj rôzne zdravotné problémy, medzi ktoré patrí vysoký tlak krvi, depresie, zhoršené pamäťové schopnosti, cukrovka a dokonca aj rakovina. Nespavosť je vyvolaná aj strachom, obavami, ale dokonca to môže vyvolať aj časté pitie alkoholických nápojov. 

  • Problémy s pokožkou 

Všímajte si na vašej pokožke každú čo i len malú zmenu, aj napríklad vtedy ak ide o znamienko. Či sa zmenila jeho farba, veľkosť alebo či náhodou nemá drsný povrch. Každá zo zmien môže niečo znamenať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.