Aby sviečky nechýbali vo vašej domácnosti

Dávajte si pozor, lebo vratké a labilné sviečky môžu spôsobiť požiar. Pred zapálením každej zo sviečok treba presvedčiť, že stoja pevne na podložke. V okolí by nemalo byť žiadny horľavý ani žiadny iný dekoračný predmet. Postavte ich tam kde nič nezabraňuje prípadnej škode. 

Aj doba horenia sviečok sa dá predĺžiť

Ak si chcete sviečku zapáliť, dajte ju predtým na dva hodiny do mrazničky, bude nielen horieť ale aj voňať dlhšie. Sviečky, ktoré sú hrubé a široké by mali horieť tak dlho, pokiaľ nie sú hore po okraj tekuté. Ak ich zhasnete skôr ako sami dohoria, vytvorí sa dutinka a bude horieť smerom dovnútra. Plameň na sviečke tak bude zhasínnať skôr ako by ste cchceli . Knôt namočte do tekutého vosku a tým zabezpečíte, že po dohorení už nebude dymiť a čmudiť. 

Dobrá kvalita sviečky je rozhodujúca 

Na prvý pohľad by ste povedali, že aj lacná sviečka je parádna voľba, ale nie všetko čo je lacné je aj kvalite, pretože v prípade sviečok aj na kvalite záleží. Hrúbka knôtu by mala byť primeraná k hrúbke sviečky. knôty by sa mali vyrábať z bavlny, alebo kombináciou bavlny a papierového jadra. Zlé nie sú ani cínové alebo zínkové knôty. Tie anilen nečmudia a ani nekvapkajú. 

Škodlivým sviečkam sa treba vyhýbať

Parafínové sviečky uvoľňujú do ovzdušia aj formaldehyd, toulén, benzén a oxid uhličitý. 

nebezpečné ak sa nachádzajú v nevetraných miestnostiach. 

Gélové vedia prilákať na prvý pohľad svojou farebnosťou, sú tam zaliate rôzne predmety a horia veľmi efektne, obsahujú živicu v pomere 5 percent a 95 percent tvorí minerálny olej. Problémom je knôt, mal by byť s výstužou, ktorá je z kovu. 

Aromatizované sviečky narobia veľa škody a málo úžitku. Pokiaľ je na takejto sviečke veľký plameň, odporúčame ju uhasiť. 

Doprajte si medové, vegánske, stearinové kryštalické. 

prvými medovými sú doslova medové od včiel. Vosk od nich je kvalitným materiálom ´, sviečka príjemne rozvoniava, nedymí a ani nekvapká. 

Vegánske sú zo sojového vosku z bôbov sóje a v porovnaní s parafinovanými sviečkami horia dlhšie. Vôňu cítite počas celej doby horenia. 

Stearínové kryštalické sú zo 100 percentného palmového kryštalického vosku. Sú vhodné pre domácnosti s malými deťmi a dokonca aj pre alergikov, pretože nedymia ani nemajú popolček. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.