Ako zariadiť spálňu

Ak si zariaďujete vaše vysnívané bývanie a potrebujete, aby sme vám poradili s výberom farby  či materiálom do vašej spálne, nechajte si poradiť. To, že si prečítate pár rád, tak za to nič nedáte, len sa inšpirujete. Spálňa je miestom pre odpočinok, načerpanie novej energie, je to miestnosť, ktorá je oázou pokoja. Aby to tak naozaj bolo, je potrebné zvoliť správnu farebnosť, orientáciu, materiály, správne osvetlenie a samotné zariadenie do celej miestnosti.

Poďme na to!

Orientácia je číslo jeden. Každý ma iné preferencie a túžby, no je všeobecne známe, že ideálna orientácia spálňa je sever, severozápad alebo je vhodným aj severozápad.. Je to práve preto, že príjemný chládok orientovaný na sever, spríjemní leňošenie a relax v posteli, ktorý nám spálňa dokáže poskytnúť. Umiestnenie postele hrá v izbe veľkú rolu. K posteli by ste mali mať ľahký prístup s dostatočným odstupom od nábytkov. Nie je dobré ak sa umiestní priamo pod okno , medzi okná, či priamo pri zdroji tepla, ako je krb či radiátor. Praveže musí byť orientovaná s výhľadom na okno či krb. Ani oproti vstupným dverám by nemala byť, pretože vaše bezpečie a intimita môže byť narušená.

Posteľ a jej rozmery

Mala by byť pohodlná a dostatočne rozmerovo veľká. Ak spomenieme manželskú posteľ, tá by mala mať na šírku aspoň 160 cm a dĺžka postele aspoň o 25 centimetrov ako je samotný užívateľ. Výška je 45-55 cm spolu aj s matracom. Starším ľuďom vyhovujú vyššie postele. Na manželskej posteli by mali byť dva matrace, aby sa nenarúšal spánok partnera. Rám postele závisi od preferencíí. Niekto má rád drevené rámy, niekto čalúnené.

Osvetlenie v spálni

Svetlo by nemalo byť priamo nad posteľou. Ak je umiestnené niekde inde ako nad hlavou, tak je to v poriadku. Doplnkové svetlo tiež môžete mať na nočnom stolíku. Je to náladové osvetlenie. Toto osvetlenie môže byť umiestnené aj nad nočným stolíkom. Pôsobia pekne a prakticky. Aj led osvetlenie je IN.

Doplnky v oáze pokoja

Do izby zvoľte aj závesy. Príjemné farby sú zemité. A ako sa hovorí, bielou sa nič nedá pokaziť. Drevo sa do spálne tiež veľmi hodí. Keramická dlažba sa do spálne nehodí. Nočný stolík uložte k oknu. A čo ak vaša posteľ nemá čelo? Stena je náchylná na špinu, tak to treba radšej zakryť aj efektnou stenou do pozadia.

 

Publikované
Kategorizované ako Bývanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *