Čo všetko sa zlepší keď schudneme?

Už dlhší čas nepovažujeme tukové tkanivo za pasívnu zásobáreň energie, ale za metabolicky aktívny orgán s vylučovaním rôznych látok. Keď sa vám podarí schudnúť, vaše sebavedomie sa zvýši. Takisto keď schudnete, zníži sa riziko infarktu. Akonáhle zhodíte pár kíl, pocítite, že sa nezadýchavate.

Žena s nadváhou prestane prijímať kalórie, trpí pri tom a to nie je veľmi dobré. Začne cvičiť a má pocit, že chudne veľmi rýchlo. Cvičiť a chudnúť je veľmi rozumné, ale cvičiť tak, aby sme sa snažili počas cvičenia chudnúť je rozumnejšie.

Nadváha a obezita sú len zabijakom doby. Nie je veľmi zdravé mať navyše viac kíl ak by mali byť. Spôsobuje to len mnoho komplikácií ako sú metabolické komplikácie, poruchy metabolizmu, endokrinologické komplikácie, dýchacie ťažkosti, zažívacie ťažkosti, hrozia aj kožné komplikácie, psychosociálne, gynekologické, ale aj riziko nádorového ochorenia.

Trpí trávenie, žlčník aj pečeň

Obezita vedie k ochoreniam tráviaceho traktu. Takmer každý obézny človek má stukovatenie pečene. Vyskytuje sa u nich častejšie žlčníkové kamene, ochorenia pankreasu, rôzne zápaly až po rakovinu. Takisto obézny človek má ochorenie pažeráka, rakovinu hrubého čreva a konečníka, hemeroidy a rôzne poruchy tráviaceho traktu.Najväčší imunitný orgán je tukové tkanivo. Práve v oblasti brucha je ukladanie tukov najnebezpečnejšie. Je potrebné si pravidelne merať obvod pása vo výdychu. Obezita zvyšuje riziko 11 zhubných nádorov. Pod*ľa vedeckých dôkazov ide o: hrubé črevo a konečník, žalúdok, pažerák, pečeň, prsníky, vaječníky, prostata, obličky. 

Obézny je každý orgán v tele

Bolesti chrbtice a degeneratívne zmeny váhonosných kĺbov, artréza, kŕčové žily, zápaly kože, zlé hojenie rán a takisto patria k následkom obezity a nadváhy. Čím väčší stupeň nadváhy  obezity, tým väčšie riziko vzniku komplikácií.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *