Kozmetika na cesty

Vaša obľúbená kozmetika, ktorú by ste si chceli zobrať na cesty, sa vám s vaším oblečením do kufra určite nezmestí a my vám v pár tipoch prezradíme ako ušetriť miesto. 

Plánujte! 

Farbenie vlasov tesne pred dovolenkou nie je práve ideálnou voľbou, pretože slaná a chlórová voda v lepšom prípade zmení váš odtieň farby niekedy aj na zelenú. Ak sa vám nechce pravidelne strácať čas líčením, navštívte predtým kozmetičku, ktorá vám zafarbí mihalnice aj obočie. Pár dní predtým ako pôjdete na dovolenku si spravte manikúru a pedikúru a zbavte sa chĺpkov, aby ste sa tam nemuseli holiť. Ušetríte miesto vďaka lakom na nechty, žiletkám a brúskam. 

Tašky a taštičky

Najlepšie sú taštičky, ktoré sú praktické, tak dajte prednosť takým, ktorým sú s háčikom, na zavesenie a s viacerými priehradkami. Ušetria miesto a v kozmetiku budete mať prehľad. Neustále hľadať nejakú vec, ktorú potrebujeme lezie občas na nervy a zaberie to veľa času. 

Mini je IN

Šampón, telové mlieko, zubná pasta, odličovacia voda a omnho viac. To všetko nájdeme v obchodoch v mini baleniach. Svoje každodenné rituály nemusíte meniť, iba to všetko budete mať so sebou v menších baleniach. Masky a séra vedia nahradiť kapsuly a ampulky, ktoré zaberajú oveľa menej miesta ako samotný kondicionér či šampón vo veľkej fľaši. Ak aj však váš preferovaný šampón a kondicionér na vlasy nenájdete v mini balení, stačí, aby ste si zakúpili prázdne fľaštičky a do nich prelejete vaše obľúbené výrobky. Nezabudnite ich označiť.

Aby ste sa nedostali do zlej situácie

Ak sa vrátite domov z dovolenky, nechceli by ste, aby ste našli vašu kozmetickú taštičku, pozrieť do nej a uvidieť rozliatý šampón roztečený po celej kozmetike. Ak letíte, ľahko sa stane pri vzlete, že nejaká tekutina vytečie, preto si dávajte pozor na dôkladné uzatvorenie. Baľte také produkty, ktoré ste už používali a ak ich prelete do náhradnej fľaštičky, nikdy ich nenaplňte úplne po okraj. Poistite sa uzatvárateľným vrecúškom alebo aj lepiacou páskou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.