Ktorý zo spôsobov odstraňovania chĺpkov je najlepší

Horúcou témou v lete je práve odstránenie ochlpenia. Našťastie si sami môžete vybrať akým spôsobom by ste sa ho chceli zbaviť.

Odstránenie chĺpkov pomocou laseru

Vtedy dokáže laserový lúč preniknúť až ku korienku chĺpka. Laser najlepšie reaguje na tmavé chĺpky, ale pozor, na svetlú pokožku. No teraz sú na trhu aj také lasery, ktoré dokážu odstrániť aj svetlé chĺpky. Ide o pálivú, no len krátkodobú bolesť. Najnovšie LED lasery sú dokonca bezbolestné. Je vhodný na všetky partie a faktor bolesti je 6/10. Za predkolenie zaplatíte okolo 100€, za podpazušie 50€, no pre efektívne odstránenie chĺpkov je potrebných aspoň 6 sedení. 6 týždňov pred zákrokom sa chĺpky nevytrhávajú, avšak môžu sa len holiť.

Vosk na domáce použitie

Zohriaty tekutý vosk alebo voskové pásiky sa prikladajú na pokožku a to v smere rastu chĺpkov a trhaj sa proti smeru. Ideálne je, ak si odstraňujete chĺpky v minimálnej dĺžke aspoň 2 mm. Ak je voskový pásik studený, treba ho trením v rukách zohrievať. Stupeň bolesti je 9/10 a je vhodné na nohy a na líniu bikín. Cenovo sa pohybujú od 1€. Nevýhoda je, že je potrebné pravidelne používať peelingy, aby sa predišlo zarastaniu chĺpkov. 

Epilácia voskom 

Nanáša sa v smere rastu a pokožka vydrží hladká až 3 – 6 týždňov. Čo sa týka bosleti, tak prvýkrát treba zaťať zuby a potom to bude stále menej a menej bolestivé. Faktor bolesti pri tejto metóde je 7/10. Cenovo sa pohybuje od 10 do 20€. Objednávanie na ďalšiu procedúru je, až keď majú chĺpky aspoň 5 mm. 

IPL – epilátor

Tu reaguje intenzívne pulzné svetlo, prechádza sa ním po vybranej oblasti, pričom IPL svetlo dokáže korienky uspať, prinúti ich tak vypadnúť a navyše aj spomalí ich ďalší rast. po 4 ošetreniach v dvojtýždňových intervaloch bude vaša pokožka hladká. Používa sa na všetky partie a faktor bolesti je 4/10. 

Holiaci strojček

Ani pri holení holiacim strojčekom netreba podceňovať penu, gél alebo olej, ktoré zabezpečia pokožku hladkú a holenie bude tak bezpečnejšie. Ak máte problém s holením žiletkou, skúste takú, ktorá je vhodná na suché aj na mokré holenie. Žiletky sú vhodné na nohy, bikiny a podpazušie. Faktor bolesti je 0/10. Citlivú pokožku je nutné po holení ošetriť detským púdrom alebo jemným dezinfekčným prostriedkom. 

Existujú ešte ďalšie spôsoby ako sú epilátor, fotoepilácia. Spôsobov je v konečnom dôsledku veľa, len si musíte nájsť taký, ktorý vyhovuje vám. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *