Na toto si v lete pri potravinách dávajte pozor

Potraviny sa v lete pokazia ľahšie a pre nás to môže byť nebezpečné. Optimálne skladovať a chladiť potraviny je extrémne dôležité. 

Nakupovanie, plánovanie a pripravovanie

V lete skúste kupovať menej potravín. Rozplánujte si to tak, aby ste ich kupovali až na konci. Trvanlivosť sa nenaruší, a hlavne ak ide o také potraviny, ktoré musia byť stále v chladničke. Môžete si vziať so sebou a chladiacu tašku, tá udrží chlad a potravinám sa tak nič nestane kým prídete domov. Zaručene sa počas cesty neroztopia. Citlivé ovocie dávajte do nákupnej tašky na vrch, aby sa nestalo, že keď bude niekde v strede, mohlo by sa otlačiť a tak by sa len urýchlil proces hnitia. 

Skladovanie a využívanie zón pri chladení

Najchladnejšia zóna v chladničke nie je tá vrchná, ale práve naopak tá, ktorá je na spodku chladničky. Tam by malo byť ryby, mäso či hydina. Sú však aj výnimky, napríklad mäso, ktoré by sa malo spotrebovať v deň keď ste ho kúpili. Vedeli ste, že šalát udržíte dlhšie čerstvý ak bude zabalený v jemne vlhkej utierke? Bylinky nestratia svoju čerstvosť ak ich dáte do pohára s vlažnou vodou. Ovocie a zeleninu udržujte osobitne v priehradkách. Paradajky a banány  sú citlivejšie na chlad, preto im chladnička nerobí veľmi dobre.

Chladenie a zopár tipov na vonkajšie posedenie

Veľká misa naplnená ľadom sa vám zíjde. V lete sa potraviny rýchlejšie kazia, preto do tej misy položte zemiakové šaláty, omáčky alebo dezerty. Obložené misy položte na chladiace dosky, ktoré sa potom dajú do chladničky. Domácu majonézu alebo dezerty v lete nenechávajte stáť vonku, lebo by ste si mohli dopomôcť len k salmonelóze a to to by veru nebolo dobré. Vychutnávajte si potraviny priamo z chladničky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *