Nevyzeráš ako modelka? No a čo!

Výchova každého dievčaťa je jednou z ťažších vecí. Niekedy im mamy škodia aj v dospelosti. Ako sa k nim správať, aby z nich vyrástli láskyplné ženy? Občas robia matky chyby, ktoré dcéram škodia, ale všetko sa dá zmeniť, pretože nikdy nie je neskoro na tie správne slová.

Telo je dôkazom krásy

Sebadôvera je vzhľadom ku kráse dôležitá. Spokojnosť s telom ovplyvní presvedčenie o vlastnej kráse. Zdravie a krása je najdôležitejšie. Stačí povzbudiť a dostať zo seba milé a láskavé slová.

Nikto nie je ako ty

Matka je kľúčova k dcére a od nich závisí ako sa ich deti budú správať v dospelosti a ako budú vnímať dvoje telo. Musí sa naučiť prijať seba a zodpovednosť za svoj život so všetkými dobrými aj zlými stránkami.Len keď to všetko príjmeš, až potom sa začnú diať veci, o ktorých by si si nemyslela, že prídu. 

Toto dcéram hovorte

Môžeš byť kým len chceš. Nikým si nenechaj vyhovoriť to, čo vo svojom živote chceš ty. Si krásna, si jedinečná. Si krásna ako žiadna iná. Niektorá je štíhla, iná bacuľatá, ale každá je osobnosť. Matka nesmie očakávať od dcéry, že bude plniť jej sny a túžby. Nezáleží na tom, kam sa vyberie, kam bude kráčať, dôležité je, aby jej mama stále stála pri nej, aby vedela, že vždy sa môže vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Aj keď sa nikdy v živote nezavďačíš každému, ver vo vlastné sily a vo svoj talent. Zmeniť sa môžeš len keď ty sama chceš. Nevydávaj sa za niekoho kto si ťa neváži. Zober si takého, ktorý ťa dokáže aj rozosmiať. A hlavne nikdy sa neboj požiadať o pomoc. Nehanbi sa za to. Každý môže byť prepracovaný a trochu unavený. Záleží len na tebe. Je pravdou, že z chýb sa človek učí, chybami riskuje a hľadá tak svoje šťastie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *