Pre aký typ bývania sa rozhodnúť

Už veľmi veľa ľudí sa neraz zamyslelo nad touto dilemou. Byt alebo dom? Vlastný pozemok s výbehom pre psa a veľkou záhradou, alebo byt a menej práce? Lokalita by hrala tiež veľkú rolu. Byt by bol na mieste kde je veľká občianska vybavenosť a dom zase trochu ďalej vzdialený od všetkého. Na všetko sa dá zvyknúť a nie nadarmo sa hovorí, že všetko chce čas. Tak si dobre premyslíte s akými pozitívami a negatívami sa stotožníte. Čo bude pre vás lepšie.

Predsalen je lepší dom alebo byt?

Bývať vo vlastnom dome, s vlastnou záhradou je snom mnohých ľudí. Hlavne mladé rodiny, ktoré sa rozrastajú a chceli by tak spoločné väčšie bývanie. Je potrebné zložiť si ružové okuliare a zvážiť všetky za a proti.

Možno by ste si mali sami odpovedať na otázku či máte vzťah k záhrade, kvetom, pestovaniu byliniek. Ste manuálne zruční? Viete opraviť veľa vecí, ktoré by sa len tak z nenazdajky pokazili? Aké staré máte deti. Pretože kým sú malé tak záhradu či veľký dvor ocenia nielen vaše deti, ale aj vy, o tom niet pochýb. Potom keď vyrastú, budete ich musieť do škôlky či škôlky. Ak bude vzdialená čo i len 20 kilometrov, bude vám to prekážať alebo nie?

Priblížme si pár výhod a zopár nevýhod bývania v rodinnom dome.

Komfort bývania je lepší, lebo nik vám nedupe nad hlavou. Ak dom ešte len staviate, naprojektujete si ho podľa svojich predstáv. Vlastný pozemok je nenahraditeľný. Na záhrade uvítate aj viac návštevy. Psy, mačky, zajace či sliepky by tiež uvítali dom.

Nevýhodou by bolo, že do bytu sa oveľa skôr nasťahujete ako do domu, ktorý ešte nemáte postavený, slabá infraštruktúra, náročnejšia údržba, starostlivosť o záhradu, náklady na bývanie či zápchy smerom do mesta.

A teraz už len v skratke o byte

Rozvinutá infraštruktúra, menšia starostlivosť s upratovaním, cesta z práce nepotrvá dlho. V meste je pohodlnejší život, avšak má aj svoje nevýhody. Nedostatok súkromia, dodržiavanie pravidiel celej bytovky či ak niekto prerába, ste nútení počúvať ten hluk. S parkovaním býva v dnešnej dobe už veľký problém.

Publikované
Kategorizované ako Bývanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *