Spravte niečo preto, aby sa trávnik zelenal počas celého leta

Trávu netreba polievať často, ale zato je doprajte viac vlahy ako by chcela pretože si trávnik berie vodu sám, a dostáva sa ku koreňom z hĺbky až 20 cm. Najideálnejšie by bolo, aby sa trávnatá plocha nachádzala na mieste kde je veľa vody. Najmä v letných mesiacoch potrebuje veľa vlahy, lebo z povrchu vďaka slnku sa voda rýchlo zmizne a nestihne sa dostať ku koreňom. A aké je správne zalievanie? Doprajte trávniku aspoň litrov na meter štvorcový. Ak sa chystáte na dovolenku v lete, doprajte svojmu trávniku veľa vody, prípadne poverte polievaním susedov, aby sa na pár dní o trávnik postarali za vás. Nestane sa tak, že po návrate domov nájdete na záhrade len suché steblá trávy.

Hnojenie po zavlažovaní

Určite viete, že keď trávnik pokosíte, potom ho občas treba aj prihnojiť. Aj trávnik potrebuje dostatok živín. Prednostne treba hnojiť liadkom, ten sa dokáže veľmi ľahko rozpustiť vo vode.

Stačí ak budete kosiť raz za týždeň

Všeobecne platí, že počas veľkých horúčav by ste kosiť nemali, najmä nie počas obedňajšieho slnka. Kosenie treba odložiť na večer, keď už slnko zajde, teda najlepšie podvečer či skoro ráno.

Aj mach sa objaví na trávniku

Mach sa na trávniku objavuje často. Nadbytok vody a nedostatok vzduchu v pôde spôsobí, že sa mach objaví na nechenom mieste. Pôdu treba aj prevzdušňovať. Zabráňte tomu, aby sa semená z rozkvitnutých kvetov dostali do trávnika. Veľa z nich nevydržia ak sa trávnik pravidelne kosí a postupne vyhynú. 

Žlté miesta treba prevzdušňovať častejšie

Čo má za príčinu, že sa takéto miesta v niektorých častiach trávnika objavia? Ide najmä o nadbytok vody, málo živín a v hlinitej a ílovitej pôde dokonca aj málo vzduchu. Vertikulácia je vhodným spôsobom ako sa takýchto nežiaducich účinkov zbaviť. Aj biologicky prevzdušňovač alebo dážďovky pomôžu.

Publikované
Kategorizované ako Bývanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.