Tipy na svieže nohy v lete

Nohám dá zabrať kolísavý tlak, vysoké opätky a nepriedušné topánky. Následkom sú bolesti, opuchy a často aj nepríjemný zápach. Opláchnite a doprajte tak v lete nohám osvieženie v podobe jemnej sprchy. Skúste si zľahka opláchnuť aj nohy vtedy keď si oplachujete ruky, uvidíte aké zlepšenie pocítite. Dbajte aj na to, aby ste ich dôkladne poutierali do sucha. Baktérie a plesne sa totiž  množia vo vlhkom prostredí. Práve také prostredie je ideálne na množenie týchto potvoriek. Nezabúdajte, že to treba praktizovať aj v zime aj v lete

5 tipov ako mať dokonalé nohy

  1. Vyložte nohy vysoko. čo sa týka vysokých teplôt, tak tie podporujú aj prekrvenie unavených nôh čo vedie k zohrievaniu. Najrýchlejšou pomocou je, ak si nohy vyložíte vysoko, to ich odľahčí a zmiernenie opuchov tak bude hneď na prvom mieste. 
  2. Namočte uterák a priložte na nohy, prípadne ich do uteráka zabaľte. Doprajte si takéto pohodlie a a dokáže vám to dokonca nahradiť aj kúpeľ. 
  3. Osviežujúci kúpeľ alebo wellnes si doprajte vtedy ak máte čas navyše. Menší lavór naplňte vlažnou vodou, ale pozor, nikdy nie ľadovú. Mohli by ste dostať tak šok a nohy by sa mohli ešte viac potiť. Pridajte pár kvapiek éterického oleja, alebo kúpeľovú soľ, ktoré chladivý pocit len zvýraznia. Stačí pár minút v takomto kúpeli a vaše nohy sa vám poďakujú. 
  4. Opuchnuté nohy schladia aj ľadové gély. niektoré z nás na to nedopustia. Mentol, gáfor alebo pepermintový olej sa vedia dokonale postarať o ideálne osvieženie. Skrášľujúcimi látkami udržíte pokožku krásne jemnú. Použite pantenol alebo alantonín. Efekt zvýšite, ak gél predtým ako ho budete používať, dáte do chladničky na pár minút.
  5. Vykúpte svoje nohy v nechtíku. Ak ide o regeneráciu kože, práve nechtík je bezkonkurenčný. Obsahuje karotenoidy, horčiny s protizápalovými a regeneračnými účinkami. Upokojuje popraskanú pokožku a hojí zápaly.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *