Zázraky cez kvety

Sedmokráska

Aj harmanček spolu so sedmokráskou považovali ľudia už v dávnych časoch za všeliek. Obsahuje veľa látok, ktoré majú priaznivé účinky pre náš organizmus. Už v renasancii vyrábali elixíry pre žiarivú pleť a to macerovaním sedmokrások v oleji z levandule. Výťažok zo sedmokrásky pôsobí prečisťujúco a hydratuje pleť, a dokonca pôsobí proti kŕčom. Stačí ho piť ako čaj alebo si spravte maslový chlieb. 

Magnólia

V oblasti anti-aging je na prvom mieste, redukuje vrásky, neutralizuje radikály. Protizapalové zložky majú takisto. Má dve silné zložky- magnil a honokiol -tlmia aktiváciu proteínu a ten je kľúčom k starnutiu a procesov vo forme zápalu. Nočný krém s extraktom z magnólie si zakúpite v ktorejkoľvek drogérii alebo na e-shope.

Ruža

Vonia nádherne, harmonizuje psychiku a hormonálny systém. Ruža je zázračná aj k pleti. Ak je vo forme pleťového tonika, má aj protiseptické účinky. Krémy a séra vyhladzujú jemné vrásky. Ružová voda sa dá využiť aj na kloktanie a to najmä pri zápaloch v krku. 

Levanduľa 

Vie upokojiť nervy a pomáha pri tom ak človek nemôže zaspať. So stresom tiež robí divy. Pomôže aj pleti? áno, stačí si pleť masírovať týmto olejom. Omladzuje pleť , pôsobí proti vyrážkam. Väčšina z nás by potrebovala presne túto kombináciu. Skúste ho namiesto nočného krému a vmasírujte do pleti. Vaša pleť sa vám odv&´dačí tým, že vy budete vyzerať krajšie a dokonca sa vám bude aj lepšie zaspávať. 

Nechtík

Vaše nôžky budú pôsobením nechtika zregenerované. Nechtík je bezkonkurenčný. Obsahuje aj karotenoidy, silice a horčiny a tie majú protizápalové účinky. Zrýchli aj hojenie rany, upokoje a zvláčňuje citlivú pokožku. Ekzémy, zápaly a plesne a hojí zápal nechtového lôžka

Domáci recept na suchú a popraskanú kožu: Zoberte si nádobu, vlejte do nej vodu, ktorá bude mať 33°C a potom stačí pridať 1 čajovú lyžičku éterického oleja z nechtíka, potom sa snažte prilievať teplú vodu. Trvať by mala 10 minút. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *