Zopár studených tipov na horúce dni vám spríjemní horúce dni

Slniečko svieti, teploty na teplomeri sa pomaly zvyšujú a to ešte ani nebol vrchol letnej sezóny. Už teraz je ten správny čas, aby sme vám poradili ako sa najlepšie a najúčinnejšie schladiť. Najmä v byte je ťažké. Ako by sme si mali aj počas leta odpočinúť? 

Svieži vzduch počas celého dňa

Čerstvý vzduch sa udrží v miestnosti, ak budete mať celý deň zavreté okná. Vyvetrať miestnosť by ste mali buď skoro ráno, alebo ak na to pozabudnete, nechajte si to až na večer. Vtedy je vzduch čerstvý a chladný. Počas dňa majte pozaťahované žalúzie či rolety, to zabráni vojsť slnečnému žiareniu do izby a vzduch tam ostane čerstvejší. Predsieň si radšej nechajte otvorenú, budete tam mať čerstvejší vzduch.

Ako znížiť teplotu vo vašom dome alebo byte

Redukciu slnečného žiarenia zredukujete o viac ako 70% tým, že rolety necháte celý deň zatiahnuté. Ak sa stalo, že ste ich pokazili, dá sa to nahradiť aj clonami. tie sú však menej efektívne, ale účel splnia. Najlepšie ak by boli svetlé, alebo potiahnuté kovom na vnútornej strane okna. 

Zmrazené uteráky na parapete sú výborným nápadom

Nezvyčajný z tipov, ale kuchynské utierky alebo uteráky uložte na noc do mrazničky. Ráno ich potom položte na parapet, dodajú vám do miestnosti sviežosť. Aj v noci vám prinesú pocit schladenia ak ich necháte len tak voľne pred oknom zavesené. 

Závesy treba tiež postriekať

Kvety treba postriekať vodou, no ani by vás to nenapadlo, ale aj spŕška vody na závesoch je tiež fajn. 

Spojte uterák a ventilátor

Ventilátor vám nesmie fúkať priamo na telo. Pri jeho uložení zvoľte to správne miesto kde nebude zavadzať a zároveň vás ochladí. Ani by ste sa nenazdali, a aj ventilátor vám môže privodiť nejaké ochorenie alebo by ste mohli prechladnúť. Keď nechcete zvýšiť otáčky na ventilátore a tým zosilniť jeho účinok, stačí aby ste pred neho zavesili trochu vlhší uterák. 

Televízor a počítač vypínajte

Ono sa to nezdá, ale aj keď máte zapnutý notebook, pčítač alebo televízor, aj to vie miestnosť vyhriať. Používajte ich iba, keď je to naozaj nevyhnutné, inak nech sú stále vypnuté. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *